Prečo nasledovať svoj sen a nie peniaze?

  1. Dosiahnutie svojho sna vám môže dať peniaze automaticky. Keď vám na niečom veľmi záleží (ako sen) a dáte mu všetko, čo máte, nakoniec uspejete. A hádajte čo? Ak uspejete, vytvárate hodnotu pre iných ľudí a táto hodnota sa môže ľahko premeniť na peniaze. Najrýchlejším spôsobom, ako získať peniaze, je zabudnúť na ich výrobu a premýšľať o tom, ako ich môžete vytvoriť. Vytváranie peňazí si vyžaduje veľký sen (niečo, čo vás baví) a súbor presvedčení, vďaka ktorým si myslíte, že ho dokážete dosiahnuť. Schopnosti dosiahnuť sen sa dajú získať, takže nie je potrebné začať s tým. Ak si myslíte, že to znie príliš zjednodušene, je to preto, že to tak skutočne je. Vždy som hovorila, že úspech je jednoduchý, ale musíte niekde začať a musíte na tom každý deň pracovať.

cestování.jpg

  1.  Peniaze môžu ísť tak rýchlo, ako to príde. Teraz by som to asi nemala povedať, ale jednu vec, ktorú na peniazoch milujem, je, že ukazujú, kým naozaj ste. Ak vám chýba viera a myslenie na pridanú hodnotu, potom aj keď zajtra vyhráte lotériu, takmer určite prehráte všetko. Je to preto, že ako náhle ste zarobili peniaze dosiahnutím sna (skutočný spôsob), aj keď stratíte všetko, nasledujúci deň ho môžete znova vybudovať podľa svojej vášne. Prestavba z ničoho nie je taká ťažká, pretože viete, čo je potrebné urobiť, a všetko, čo musíte urobiť, je urobiť to, čo máte radi znova, aby ste si vybudovali svoje bohatstvo. Je to zvláštny pocit, keď uvidíte niekoho, kto je bohatý, a potom ďalšie deň, keď nemá peniaze. Môže sa to stať tak rýchlo, preto by ste sa mali vždy sústrediť na svoj sen a všetko ostatné padne na svoje miesto.

moře.jpg

  1. Dosiahnutie cieľa je omnoho lepšie. Smutnou vecou je, že mať veľa peňazí neznamená, že sa budete cítiť dobre a šťastný. V skutočnosti neexistuje nič také ako dosť peňazí – preto sú sny dôležitejšie. Práca smerom k snu sa zdá byť úžasná, a keď zasiahnete každý míľnik, dosiahnete splnenie aj za vašimi najdivokejšími snami. Zrazu dosiahnete úspech v niečom, čo má možnosť byť životným dielom. Keď sa váš sen stane vašou životnou prácou, dáva vám to zmysel, čo vám nemôže poskytnúť žiadne množstvo peňazí.