Spoločnosť Ryanair ohlasuje možné nižšie ceny

Povedal, že nízke ceny už spôsobili problémy pre súperov, vrátane Flybeho, ktorý bol minulý týždeň zachránený. Celkové zisky sa očakávajú v rozpätí od 1,0 mld. € do 1,1 mld. € (880 mil. GBP na 970 mil. Libier) v porovnaní s predchádzajúcou predikciou 1,1 mld. € na 1,2 mld. €.
Predpoveď zisku sa znížila aj napriek tomu, že spoločnosť Ryanair očakáva, že bude niesť viac cestujúcich, ako predpokladá. Predtým varovala pred ziskmi v októbri.

letadlo

Pán OLeary povedal, že na zimných trasách v Európe je v tejto zime príliš veľká kapacita a dodáva, že zákazníci sa tešia "rekordným nízkym letecky".Ryanair s názvom "najhoršia letecká spoločnosť na krátke vzdialenosti".
Mohli by prísť ďalšie škrty, dodal pán OLeary. "Aj keď máme primeranú viditeľnosť voči rezerváciám v budúcnosti [za štvrtý štvrťrok], nemôžeme vylúčiť ďalšie škrty v leteckom cestovnom a / alebo mierne nižšie riadenie počas celého roka, ak sa vyskytne neočakávaný Brexit alebo bezpečnostný vývoj, ktorý nepriaznivo ovplyvňuje výnosy medzi doteraz a koncom z marca, "povedal.

Oznámenie nasleduje minulý týždeň o záchrane Flybeho, ktorý dostal ponuku od konzorcia vrátane spoločnosti Virgin Atlantic a Stobart Group. Prichádza aj po náročnom období pre spoločnosť Ryanair, ktorá bola šiesteho roka uvedená v prieskume spotrebiteľského subjektu, ktorá bola nazvaná "najkrajšia britská letecká spoločnosť na krátke vzdialenosti".

Údery zamestnancov počas letnej sezóny ho nútili zrušiť stovky letov, za ktoré odmietla ponúknuť cestujúcim náhradu a Ktoré? že "tisíce respondentov" povedali, že s leteckou spoločnosťou už nikdy nebudú lietať.
Vplyv týchto stávok sa odrazil v polročných výsledkoch spoločnosti Ryanair v októbri, keď zaznamenal pokles zisku o 7%, hoci letecká spoločnosť bola postihnutá aj priemyselnými aktivitami riadiacich letovej prevádzky.
Ryanair povedal, že najnovšie usmernenia o zisku vylúčili počiatočné straty rakúskej leteckej spoločnosti Lauda, ​​ktoré boli znížené z 150 miliónov eur na 140 miliónov eur vďaka nižším nákladom ako sa očakávalo.

airbaus

Pán OLeary povedal, že letecká spoločnosť získala podiel na trhu, pričom citovala plány konkurujúceho prepravcu Nórska na uzavretie základov v Ríme, Gran Canaria, Tenerife a Palme, kde letecké spoločnosti súťažia.
Podrobnejšie informácie budú poskytnuté údaje z tretieho štvrťroka 4. februára, uviedla spoločnosť Ryanair.