Sprchová zástena? Luxus v kúpelni.

Súčasný trend sprchových kútov sa uberá od klasických rámových sprchových kútov skôr ku luxusným skleným. Sklenené sprchové zásteny a dvere do sprchy sú menej náročné na údržbu, výborne dotvárajú moderný vzhľad celej kúpeľne a naviac ponúkajú široký výber rôznych úprav povrchu sklených stien a dverí, a tiež dávajú možnosť ľahšie sa prispôsobiť priestoru určeného pre výstavbu sprchovacieho kúta.
Kyvné
Kyvné alebo obojstranne otváravé pánty sú najbežnejším konceptom pántov používaným v sprchách s otváravými dverami. Je možné ich otvárať maximálne 90 stupňov na každú stranu od nulovej polohy. Ich využitie je najmä na sprchovacie kúty, pri ktorých zákazník hľadá čistý dizajn a nechce používať žiadne tesnenia. Majú čistý dizajn, nízku tesnosť, prerušenie tesnenia a majú nižšie náklady. Pri použití tesnení je potrebné ich prerušenie v oblasti pántov. 

modern-minimalist-bathroom-3115450_1280
Zdvíhacie
Pánty so zdvíhacou funkciou sú rozšírenou funkcionalitou jednostranne otváravých pántov. Pánty pri otváraní pridvihujú o niekoľko milimetrov cele dverné krídlo, čo umožňuje napríklad prekonať malú prekážku pre sprchou (napr. kúpeľňovú podložku) a pri dovretí dotlačí tesnenie o podklad, ak je to vhodné. Uzatváranie funguje iba na princípe gravitácie, bez pružinových mechanizmov. Vyznačujú sa jednoduchou konštrukciou a veľmi dobrou tesnosťou. Nevýhodou je, že dvere nedržia v otvorenej polohe. 
Dvere do sprchy zdvíhacie
Jednostranné
Jednostranne otváravé pánty sú vhodné do spŕch, kde je prioritou tesnosť. Je nutné ich chrániť proti pretlačeniu za nulovú polohu mechanickým dorazom. Otváranie je o 180 stupňov smerom od uzavretej polohy. Tento typ pántov vyžaduje používanie tesnení na hranách skla. Výhodou je veľmi dobrá tesnosť. Nevýhodou je nutnosť chrániť proti pretlačeniu a vyššie náklady. 

United-27-1024x683

Posuvné
Posuvné systémy sú vhodné do priestorov, kde by otváravé krídlo nemalo dostatok priestoru. Druhý prípad aplikácie je opačný – krídlo alebo sprcha sú rozmerov, ktoré presahujú možnosti otváravých systémov. Ich výhodami je jednoduchosť, priestorá nenáročnosť, dobrá tesnosť a široké konštrukčné možnosti. Nevýhodou je nutný pevný diel a zmenšená priechodzia šírka. 
Sklenené dvere do sprchy osviežia váš interiér v kúpeľni. Vyskúšajte neopozerané sklenené dvere do sprchy, samozrejme na mieru. Jedinečné a trendy sklenené dvere do sprchy vás povýšia do kategórie výnimočných. Originálne sklenené dvere do sprchy sú ideálny doplnok vhodný pre každý typ kúpelne.