3 knižné tipy pre fanúšikov zdravého životného štýlu

  1. „Domáce klíčky“

Autorka knihy, Rita Galchusová sa nakličovaniu semien venuje už dlhé roky. V knihe nájdete presné postupy. ako si klíčky pripraviť doma. Poznáme totiž viacero spôsobov a každý z nich prebieha rozdielne. Proces môže prebiehať napríklad v špeciálnych miskách. zaváracích sklíčkach, alebo mikroténových vrecúškach. V knihe sa dozviete taktiež to, prečo sú klíčky tak zdravé a ako presne vplývajú na náš organizmus. Recepty ako si môžete klíčky pripraviť a návody ako uchovať tieto malé zázraky prírody čo najdlhšie čerstvé sú samozrejmosťou.
 
 knihy

  1. „107 neodolateľných smoothie receptov“

Autorom tejto knihy je Petra Ondrašáková, Michal Dedinský a kolektív sedemnástich českých i slovenských odborníkov na zdravú výživu. Ako nám už názov napovedá v knihe nájdete 107 rôznych receptov na prípravu smoothie. Okrem toho, v nej však nájdete aj nutričné hodnoty jednotlivej zeleniny, ovocia a ostatných surovín, praktické návody na prípravu zdravých nápojov, tipy pre ľudí trpiacich na konkrétne ochorenia, či potraviny, ktoré môžete v smoothie nahradiť inými.  nahradiť aj inými. Kniha je dobrou voľbou aj pre tých, ktorí sa chcú naučiť pripravovať rastlinné mlieka.
 
smoothie
 

  1. „Sendviče na zdravie !“

Jedná sa o knihu z dielne troch slovenských autorov, Igora Bukovského, Petry Gálisovej a Ivany Mesárošovej. Nájdete v nej 36 receptov na prípravu rýchlych a zdravých pokrmov, konkrétne sendvičov. Autori sa rozhodli vydať knihu, ktorá je akousi praktickou príručkou pre ľudí, ktorí žijú rýchlym spôsobom života, avšak aj napriek tomu nechcú podceňovať zdravú stravu. Sendviče totiž patria k veľmi rýchlym pokrmom, ktoré si navyše, môžeme so sebou zobrať kdekoľvek. Kniha obsahuje aj informácie o najnovších vedeckých výskumoch zo sveta zdravej výživy a taktiež informácie o konkrétnych zložkách v našej strave a ich vplyve na náš organizmus.