5 produktov vyrobených z recyklovaného odpadu!

  1. Z recyklovaného odpadu sa dajú vyrobiť napríklad tričká, ktoré bežne nosíme. Recyklovaný materiál: plastové fľaše. Náš tip: Navyše môžete využiť možnosť a nenosené trička posunúť ďalej niekomu, kto ich bude viac potrebovať. Zabránite tak zbytočne tomu, aby sa nenosené veci vyhadzovali a zbytočne sa kopil odpad na našej planéte.

ekologie.jpg

  1. Vedeli ste, že aj také okuliare sú vyrobené z recyklovaného odpadu? Recyklovaný materiál: vysokohustotný polyetylén. Zozbieraný plast sa musí rozdrviť a následne ho formujú do slnečných okuliarov, ktoré takmer všetci tak veľmi radi nosíme.
  2. Z recyklovaného materiálu sa dajú vyrobiť dokonca aj veľmi obľúbené skateboardy. Recyklovaný materiál: rybárske siete. Vďaka dvom doskám, dvom plošinám a ekologickým kolesám (vyrobených z rastlinného oleja a recyklovaných jadier) sú možnosti na zníženie vašej odpadovej stopy nekonečné.
  3. Z plastových fliaš si môžete napríklad doma vyrobiť nové kvetináče na kvety. Stačí ich napríklad spolu s deťmi trošku vyzdobiť a budete mať nádhernú výzdobu! Ani nebudete badať, že to kedysi boli obyčajné plastové fľaše.
  4. Vedeli ste o tom, že z recyklovaného odpadu sa dá vyrobiť aj ruksak na turistiku či na vychádzku do hôr? Recyklovaný materiál: nylon. Zakúpiť sa dá dokonca i vo vybraných obchodoch, stačí len trošku hľadať a prečítať si, z čoho je vyrobený.

 krajina.jpg
Príroda a zachovanie našej planéty by malo byť pre nás prioritou. Dnes už dostať produkty, ktoré sú zabalené napríklad v skle, aby sme zabránili väčšiemu rozmachu plastov. Pokiaľ sa vám dá, nakupujte tovar, napríklad potraviny do sietí a do vašich vlastných nádobiek a vyhýbajte sa nakupovaniu nových a nových igelitových sáčkov a tašiek. Dnes už totiž nájdete viac obchodov, najmä vo väčších mestách, kde sa takto dá nakupovať nielen jedlo, ale i produkty určené na pleť, pokožku a vlasy. Veríme, že aj takouto drobnosťou sa dá našej planéte pomôcť.