Ako na detoxikáciu

Každá domácnosť, auto, technika, či oblečenie potrebuje starostlivosť. byt upratujeme, auto opravujeme, oblečenie perieme a tak ďalej. No a presne to isté platí aj o našom tele. Detoxikácia je dnes veľmi populárnym slovíčkom. Detoxikujú všetci. Otázkou ale je, či to robíte správne. Mnoho ľudí s i čistenie organizmu predstavuje tak, že na týždeň prestane jesť, alebo bude jesť iba ryžu. Áno aj takéto spôsoby existujú, no ich skutočný význam je viac než polemický. Aby detoxikácia naozaj fungovala, mali by ste o nej čo to vedieť.

smoothie

Čo jesť a čo nejesť

Ak ste nič podobné ešte neskúšali, začnite pomaly, ideálne s krátkou detoxikáciou. Zostavte si napríklad. Základom je to, aby bol váš jedálniček čo najlepšie vyvážený. Mali by ste sa vyhnúť hlavne konzumácii mäsa. Samotné mäso nie je problém, nemôžeme ho označiť za nezdravé. Takáto strava sa však v našom organizme zdržiava veľmi dlho. Paradajku strávite za približne štyri hodiny. Mäso vo vašom tráviacom trakte ostane aj na druhý, či dokonca na tretí deň. Ak teda chcete telo prečistiť, nemôžete v ňom nechať nič, čo sa bude kaziť. Základom je teda zelenina ovocie a množstvo vlákniny.

čaj

Vláknina sa v tele postará o to, aby vaše trávenie fungovalo ako hodinky. Preto by ste mal jesť hlavne celozrnné pečivo a ďalšie potraviny s jej vysokým obsahom.

Pitný režim

Dôležité sú aj tekutiny. chcete ostať všetko zlé z tela preč? Tak to musíte niečím vyplaviť. Na to slúži voda, čaj,poprípade ovocné šťavy. Kávu môžete počas detoxu pokojne piť. Tá totiž vôbec nie je nezdravá, práve naopak, pomáha pečeni. Samozrejme iba vtedy, ak to s ňou nepreháňame a pijeme iba kvalitnú kávu. Alkohol je jednoznačne zakázaný. Z tekutín je najvhodnejšia minerálna voda. Denne by ste mali vypiť minimálne dva, ideálne až štyri litre.