Ako prežiť Turecko v pokoji a s prehľadom

Myslím, že neexistuje šanca, aby ste si nevšimli, že Slováci pomaličky, ale isto, vymenili Chorvátsko za Turecko. Ja tomu celkom rozumiem. Dovolenky sú lacné, nie je to ďaleko a je tam veľmi pekne. Tak, ako to už býva v každej krajine, aj v Turecku vás môže mnohé prekvapiť. Ako teda  zvládnuť dovolenku s prehľadom?
 Nahá žena sa kúpe v tyrkysovo modrom mori.jpg

Kupujte výhodne

 
Nehovorím, že Turecko za to nestojí, no zaplatiť za túto dovolenku tisícky eur, podľa mňa nie je rozumné. Predsa len, nie je to Malorka alebo iná šialene luxusná destinácia. Preto si vyberajte výhodné Turecko last minute all inclusive Happy Travel zájazdy. V prvom rade ušetríte. Obrovskou výhodou je aj to, že budete mať stravu a pitie v cene. Turecko je síce veľmi lacná krajina, takže aj keby ste sa stravovali sami, tak by ste veľa neprerobili. Podľa mňa je však problém skôr v tom, že riskujete nemalé črevné problémy. Netvrdím, že tu varia zle, závadne alebo že je tu špinavo. Ale viete, iná krajina, iné potraviny, iné jedlo. V hoteloch sa varí „normálne“. Tým mám na mysli to, že kuchyňa je prispôsobená hlavne turistom.
 

Pozor na poistenie

 
V Turecku neplatí európske poistenie. Preto nezabudnite na pripoistenie do zahraničia. Nespoliehajte sa na to, že vám sa určite nič nestane. To som si hovorila aj ja a nakoniec som na pohotovosti skončila. Kto by čakal, že na pláži stúpite na kus skla, že?
 

V Turecku sa nekradne, ale…

 
Domáci sú naozaj extrémne zdvorilí a slušní. Všetci hovoria, že sa preto nemusíte báť toho, že vám z pláže niečo zmizne. To už ale neplatí o všetkých turistoch a verte, že tých je tu požehnane. Takže si na veci dávajte naozaj pozor.
 Dvaja ľudia sa naháňajú na pláži pri vlnách.jpg

Neodmietajte pozvanie

 
Posledná vec, taká drobnosť, ak vám napríklad teta na trhu ponúkne ovocie zadarmo, neodmietajte. Turci sú veľmi pohostinní. Radšej si ho vezmite, zjedzte a kúpte ďalších pár kúskov. To, je v tejto krajine omnoho zdvorilejší postup.