Dať áno výživovým doplnkom?

Túto otázku si možno kladiete a možno ani nie. Výživové doplnky určite každý z nás sem tam užíva, prípadne ak športujete, možno je toho omnoho viac. Odborníci sa zhodujú, že netreba všetko preháňať a my s tým plne súhlasíme. Samozrejme, že tieto produkty nám majú pomôcť a nie uškodiť, no čo by bolo pre naše telo lepšie?výživové doplňky.jpg
Jednoznačne sme za ovocie a zeleninu. Hoci je pravda, že niekedy sa týmto produktom dostupným v lekárni ani my nevyhneme. Určite však dávame prednosť prírodným zdrojom pred umelými. Navyše sú lacnejšie a chutnejšie a pre človeka omnoho prirodzenejšie. Nie však všetky vitamíny vie človek obsiahnuť za pomoci týchto zdrojov a preto je naozaj niekedy nutné siahnuť po umelých zdrojoch.
Ak ste chorí alebo cvičíte, vtedy je úplne na mieste si ich zakúpiť, samozrejme po poradení sa s výživovým poradcom alebo lekárnikom. Určite si nič neordinujte sami, ak sa jedná o produkt, ktorý ste nikdy predtým neužívali. Ak sa už preto rozhodnete, na výber máte dokonca i výrobky založené na prírodnej báze, respektíve obsahujú napríklad prírodné bylinky, ktoré nám vedia pomôcť napríklad s trávením.medicína.jpg
V prípade cvičenia takéto zmesi existujú tiež, hoci sú drahšie. Nie je však na škodu si priplatiť. Na internete sa dnes viete dočítať okrem iného aj o ich účinkoch a navyše sa viete pozrieť aj na to, ako sú s nimi spokojní ostatní zákazníci.
Okrem iného si viete zakúpiť aj produkty na výživu vlasov, pokožky a pleti. Tieto výrobky sú dostupné v každej lekárni a za prijateľnú cenu. Ak máte overenú značku, tak ostaňte verní jej. S doplnkami to nikdy netreba preháňať. Avšak predtým, než sa rozhodnete napríklad pre doplnok na rast vlasov či problematickú pleť, skúste ešte siahnuť po domácich receptoch či maskách, ktoré si doma ľahko vyrobíte z dostupných potravín a navyše – nikdy neviete – možno hneď aj zaberú!