Domov, v ktorom sa cítite „ako doma“

Každý si pod týmto pojmom predstaví niečo iné. Ale všetci chceme, aby to bolo miesto, ktoré nás dobije energiou. Miesto, v ktorom vítame nový deň s úsmevom na perách a večer si líhame do postele s pocitom spokojnosti. Avšak, nie je to také jednoduché. Ako to môžeme docieliť?

tulipán.jpg

1. Čistota a poriadok
Nie nadarmo sa hovorí – poriadok v domácnosti, poriadok v mysli. To ako udržiavame naše bývanie o nás veľa prezrádza. V upratanom priestore sa nám omnoho ľahšie pracuje a radšej sa tam vraciame. Nemali by sme upratovať len na poslednú chvíľu pred návštevou, ale mali by sme udržiavať čistý dom po celý čas.
2. Vôňa
Vôňu si všimneme azda už keď vstúpime do predsiene. Avšak, ak vlastníme štvornohých miláčikov, miesto vône častokrát cítiť nepríjemný zápach, ktorého by sme sa najradšej zbavili. Ide to pomerne ľahko. V byte treba udržiavať okrem čistého vzduchu (pravidelné vetranie), aj príjemnú vôňu. Tá sa dá zabezpečiť rôznymi prípravkami, osviežovačmi vzduchu, ale aj vonnými tyčinkami.
3. Fotografie
Na to aby bol domov naozaj domovom, musíme doňho vložiť aj kúsok seba. To ľahko docielime ak si  svoj nábytok, steny, poličky ozdobíme fotkami seba a svojich najbližších. Dnes vo svete technológií máme väčšinu svojich fotografií v digitálnej podobe. Ale prečo ich nevytlačiť a nevložiť do pekného rámčeka?

diář.jpg

4. Kvety
Rastliny, okrem toho, že dokážu krásne zveľadiť naše okolie, sú taktiež aj zdraviu prospešné. Zabezpečujú nám dostatok kyslíka a správne prečisťujú vzduch. V obchodoch môžeme nájsť rôzne druhy, ktoré by sa hodili aj do domácnosti. Niektoré ani nie sú tak náročné na starostlivosť, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Keď si vyberiete kvetinku, potom treba už len dokúpiť kvetináč a správne ho v domácnosti umiestniť.
5.  Rodina
V neposlednom rade, to, čo robí domov naozajstným domovom sú naši najbližší. Aj keď sa občas na seba hneváme, bez nich by to nebolo jednoducho ono. Na to nesmieme zabúdať.