Jadrové mydlo nie je len na pranie

Veľmi rád, by som vám predstavil jeden výnimočný produkt, a to jadrové mydlo. Predpokladám, že tento druh mydla veľmi dobre poznáte, možno ho však využívate len na niektoré činnosti, teda hlavne na pranie. Nepochybne, aj v tomto smere vám jadrové mydlo neskutočne pomôže. Vedeli ste ale o tom, že  je úžasné aj na kozmetické účely?kocky mydla.jpg
 
Pomôže s mastnotou
 
Keď hovorím o mastnote, tak nemám na mysli riad alebo podlahu, ale vašu pokožku. Moja partnerka, má napríklad veľmi suchú kožu. Preto je pre ňu jadrové mydlo na umývanie, absolútne nevhodné. Ja mám ale naopak, príliš mastnú kožu. Spomínam si na pubertu, kedy sa mi moja mama snažila pomôcť rôznymi drahými kozmetickými prípravkami, na čistenie pleti, objednávala ma ku špecialistom, ktorí sa zameriavali na liečbu akné a iných problémov spojených s mastnou pokožkou, no nič nepomohlo. Všetko sa mierne zlepšilo, keď puberta skončila, no ani v dospelosti to nebolo ideálne.
 
Práve jadrové mydlo, mi s týmto problémom neskutočne pomohlo. Umývam si ním aj tvár, takže problémy s mastnou pokožkou na tvári, ktorý je asi jeden z najhorších, je nadobro preč.
Ako som povedal, ak máte suchú pokožku, jadrové mydlo obchádzajte na kilometre, pretože by ste si ešte pohoršili. Pre istotu, by ste s ním nemali ani prať. Keďže máme doma zásoby mydiel, moja partnerka s ním raz prala v rukách a kožu si musela natierať ešte mesiac, pretože ju mala ako hroch.na ženu tečie voda.jpg
 
Pomôže aj v domácnosti
 
K mydlu a jeho kozmetickým účinkom, vám už asi nemám čo povedať, spomeniem však ešte jeho využitie v domácnosti. Pranie, to je jasné.  Ja ho využívam aj na tepovanie kobercov a iných látkových povrchov, teda gauču, matracu alebo kresiel a stoličiek s čalúnením. Mydlo si poradí aj s mastnotou v domácnosti a je zároveň veľmi šetrné k jemným materiálom. Preto je ideálne na čistenie vecí, ktorým by mohli agresívne čistiace prípravky uškodiť.