Karibské dobrodružstvo

Ostrovy plné chutí
 
Bahamy sú anglicky hovoriace ostrovy, medzi ktorých kulinárske špeciality patria napríklad morské mušle, rybie filé v marináde, ostriež, ale aj opekané, dusené, varené alebo grilované langusty. Ako dezert servírujú puding Guavaduff, ktorý je podávaný s rumovou polevou. Rum je taktiež dôležitou súčasťou väčšiny miestnych nápojov. Najznámejší z nich je asi Nassau royal rum, ktorý servírujú buď samostatne alebo s kávou. Exotické ovocie ako ananás, papája alebo mango dovážajú z ostrovov Out Islands.

prase
 
Prasací ostrov
 
Bahamy sa stali sa vysnívanou dovolenkovou destináciou nielen pre ľudí, ale aj niektoré druhy zvierat. The Big Major Cay je ostrov obdarený množstvom vodných zdrojov a zároveň je táto oblasť obklopená pásom susedných ostrovčekov, ktoré ho chránia pred silnými tropickými búrkami.
Na pláži zvanej Pig beach môžete stretnúť rodinku divo žijúcich prasiat. Okrem tejto rodinky nemá ostrov žiadnych ľudských obyvateľov. Na bielej piesočnatej pláži ružovo-hnedé prasiatka určite neprehliadnete. Niektoré legendy hovoria, že prasiatka sú reinkarnovaní námorníci, ktorí zostali uviaznutí na ostrovoch a odvtedy si žijú svoje karibské dobrodružstvo bez zásahu ľudí. Domáci obyvatelia súostroví ich už veľmi dobre poznajú a roky sa o nich starajú a kŕmia ich. Prasiatka sú už zvyknuté na štedrosť obyvateľov a utekajú do vody, aby mohli plávať naproti prichádzajúcim loďkám s jedlom. Na spomínanú pláž sa dostanete loďou z ostrovov Staniel Grey alebo Great Exuma. Ak sa rozhodnete využiť miestnu cestovnú agentúru, tá vám môže ponúknuť aj to, aby ste prasiatka samy nakŕmili.

prasátko
 
Prvá zmienka o prasiatkach
 
Prvýkrát sa o prasiatkach zmienil fotograf Eric Cheng, ktorý prišiel na Bahamy pôvodne fotiť žralokov bielocípich. O existencii prasiatok sa dopočul od miestneho kapitána. Rozhodol sa teda prísť na ostrov a overiť si pravdivosť týchto tvrdení. Cheng so svojim tímom spravil nespočetné množstvo fotografií, ktoré sa v posledných rokoch stali populárnymi. Jednu z jeho kolegýň – Nadine Ubscheiden – nazvali zaklínačom prasiat, pretože to brala s takou ľahkosťou, že si s nimi šla zaplávať a tým pádom im prasiatka nalákala presne do záberu fotoaparátov.