Keď diéty nezaberajú

Snažíte sa zbaviť nadváhy a tukových zásob vo vašom tele? Držíte rôzne diéty, vylúčili ste zo stravy tuky a sacharidy, začali ste cvičiť a aj tak to nepomáha? Váš organizmus si asi zvykol na stále sa opakujúce pokusy chudnutia. Aj keď pár kíl zhodíte, o pár dní raz toľko priberiete.

hubnutí

Jete často a malé porcie vyváženej zdravej stravy, do práce si nosíte 3 – 4 balíčky desiatej, kopec ovocia a zeleniny len aby ste dodržali pravidelné stravovanie. Hneď z práce utekáte do posilňovne a snažíte sa prijaté kalórie spáliť – bežný život ľudí, ktorí chcú zhodiť. Celý deň sa točí okolo počítania kalórií, jedla a cvičenia – nie je to únavné?
Na svete je staro – nový spôsob stravovania, ktorý žne úspechy tam, kde bežné diéty nefungujú.

Prerušované hladovanie, alebo intermittent fasting
Prerušované hladovanie je spôsob stravovania, ktorý popiera doterajšie zaručené pravdy o tom ako zhodiť z hmotnosti. Striedanie fáz jedenia a hladovania bez toho aby ste museli počítať kalórie a rozmýšľať čo môžete a čo nemôžete jesť. S týmto spôsobom jedenia sa ľudstvo stretáva už od počiatkov. Jedlo sa keď bolo potraviny veľa, a keď jej bol nedostatok tak sa hladovalo. Vďaka tomu nebola obezita rozšírenou pandémiou a o ďalších civilizačných chorobách sa nevedelo.

ovoce

Striedanie fáz
V jednej fáze sa stravujete normálne (raňajky, obed, večera, môžete si dať aj olovrant a desiatu, ale neprejedajte sa). Pre druhú fázu je typická hladovka. V tomto období jednoducho nejete nič.
Je na každom osobne ako si fázy zvolíte.
Môžete si zvoliť 2 až 3 dni v týždni, počas ktorých budete držať hladovku cca 14 – 15 hodín. Najete sa večer a ďalší deň vynecháte raňajky aj obed (budete 14 hodín o hlade). Prípadne si dáte raňajky a obed a ďalšie jedlo až na druhý deň ráno.
1 – 2 dni v týždni si môžete dať 24 hodinovú hladovku.
Jedla sa nemusíte vzdávať úplne. Zvoľte si 2 po sebe idúce dni v týždni, počas ktorých budete prijímať v potrave len 500 kalórií.