LED svetlá k bazénu – na čo si dať pozor pri ich výbere

Ak máte bazén na záhrade, potrebujete si ho osvetliť. Inak prídete o ten super pôžitok, keď si môžete do fajnovo teplej vody skočiť v horúce letné večeri. Pri výbere svetla k bazénu musíte dať pozor na niekoľko vecí. Ochrana proti vode pritom nie je jedinou vecou. Pozrieme sa konkrétne na led svetla LED PRODUKT, ktoré sú nepochybne veľmi dobrou voľbou, a to z mnohých hľadísk.
 
Ochrana proti vode
 

Osvetlený bazén v noci

Svetlo, ktoré bude umiestnené blízo akejkoľvek vody, teda pri bazéne, jazierku alebo i malej záhradnej fontáne, musí byť dokonale vodotesné. Pri výbere je dobré siahnuť dokonca po takých svietidlách, ktoré môžu byť dočasne ponorené, pretože pri tých máte istotu, že im voda a vlhkosť, ktorá je pri vode vyššia, neublíži žiadnym spôsobom. Na druhej strane, svetlá ktoré môžu byť ponorené trvalo, nie sú úplne nevyhnutné.
 
Ďalšie ochranné prvky
 
Medzi ďalšie ochranné prvky patrí aj ochrana pred pevnými časticami. Tá je pri bazéne taktiež extrémne podstatná. Problémom totiž nie je prach alebo iné nečistoty, ale hmyz. Vodná hladina plus svetlo, to je pre hmyz neodolateľná kombinácia, takže ak nebudete používať svietidlo s dostatočnou ochranou pred pevnými časticami, budete ho musieť neustále čistiť od stoviek kusov zahynutého hmyzu.

Rodinný dom s osvetleným bazénom
 
Kde svetlo umiestniť
 
Toto je taktiež veľmi dôležitý parameter, ktorý sa síce netýka priamo výberu svietidla, no aj tak na neho netreba zabúdať. Svetlo by ste mali umiestniť aspoň štyridsať centimetrov ďaleko, a to opäť od akejkoľvek vodnej plochy. Ak chcete svetlá dať k bazénu bližšie, nepochybne si vyberajte LED svietidlá s dokonalou ochranou proti vode. Riešením sú aj solárne svietidlá alebo lampy, ktoré sú poháňané pomocou batérie, teda nie sú pripojené priamo na elektrické rozvody. Ak by aj došlo k nejakej nehode, maximálna škoda bude poškodené alebo zničené svetlo, no žiadne straty na životoch alebo výraznejšie straty na majetku.