Najvýznamnejšie chyby pri renovácii (tipy na ich predchádzanie)

Chyba 1: Robenie všetkého naraz
To je najčastejšie medzi novými majiteľmi domov, ktorí prichádzajú do čerstvého priestoru, ktorí chcú ozdobiť od nuly. V tomto prípade sa jeden projekt renovácie stane dvomi. Dva sa stanú tromi. Potom, než sa spamätáte, celý dom je v neporiadku. Zvyčajne, namiesto toho, aby to viedlo k spokojnosti z dobre vykonanej práce, to vedie k frustrácii, slzám a pocitu, že dom je nikdy nekončiaci neporiadok.
Našťastie je tu jednoduchá oprava. Namiesto toho, aby sa snažili riešiť viac projektov renovácie domu naraz, je lepšie zamerať sa na jeden po druhom. Realitou je, že renovácia je stresujúca. Zameranie celej vašej energie na jednu oblasť udrží váš dom čistý a váš rozpočet je nedotknutý.

šroubovák

Chyba 2: Chystáte sa urobiť všetko sami (bez skúsenosti)
Neexistuje žiadne obchádzanie: Renovácia je drahá.. Avšak, je to len správna voľba, ak máte správne zručnosti. Ak ide hlavne o dohady, neskôr by ste mohli spôsobiť veľké problémy.
Táto oprava je o rozpoznaní vlastných limitov. Už ste niekedy urobili nejaké rozsiahle projekty údržby domu? Považovali by ste sa za "šikovného"? Máte odborné znalosti potrebné na riešenie úloh, ako sú elektrické práce a inštalatérske práce? Ak je odpoveď „nie“ na niektorú z vyššie uvedených možností, urobte si láskavosť a prineste si profesionálov.

kladivo

Chyba 3: Nepredvídanie prekážok
Bohužiaľ, rekonštrukcie len zriedka idú podľa plánu. Posledná vec, ktorú niekto chce, je naraziť na neočakávanú prekážku uprostred projektu, ale nie je to nezvyčajné. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je uistiť sa, že ste pripravení na neočakávané udalosti ešte pred začiatkom renovácie.
Môžete to urobiť pomocou rezervy rozpočtu a časovej osi od začiatku. Konvenčná múdrosť hovorí, že by ste mali ponechať okolo 10 percent až 15 percent navyše v rozpočte na prerábky, alebo na tieto neočakávané náklady. Podobne, aj keď váš dodávateľ bude pracovať na oficiálnej časovej osi projektu, urobte mentálnu poznámku, aby ste ju zapísali aspoň o dva týždne, aby sa zohľadnili všetky problémy, ktoré môžu oneskoriť prácu.