Nátlak fanúšikov sa predsa len vyplatil – Pavúčí muž sa vracia do MCU

V auguste tohto roku filmový svet obleteli správy, že Spiderman končí vo vesmíre Marvel komiksov. Dôvodom bol rozchod spoločností Sony Pictures Entertainment a štúdia Marvel, kde hlavný problém tvorili, ako inak, peniaze.
To v podstate znamenalo, že sa nemôže ukázať v žiadnom z filmov ktoré spadajú pod Štúdiá Marvel a ani sa nemôže stretnúť s postavami ktoré nepatria Sony. Milovníkov tohto žánru sa tento verdikt hlboko dotkol, keďže Spidey bol už s ostatnými známymi hrdinami dobre zabehaný a zapojený do ich príbehov. A aj keď Sony Pictures sľúbili, že ešte natočia nejakú tú snímku s ním v hlavnej úlohe, nebola to dostatočná kompenzácia za „škodu“, ktorá už bola spôsobená.kostým Spidermana.jpg

Za zmenu k lepšiemu sa môžeme poďakovať samotnému hercovi

Tom Holland, v poradí už tretí predstaviteľ tejto postavy, takisto patril medzi ľudí, ktorí boli silne proti rozhodnutiu vytrhnúť Petra Parkera z jeho už vyvinutého príbehu s Pomstiteľmi. Keďže sám bol ako dieťa veľkým obdivovateľom tejto postavy, sklamanie dával bez okolkov najavo aj verejne. Avšak na rozdiel od nás, pozorovateľov, mohol s touto situáciou aj niečo urobiť.
A tak aj spravil. Oslovil ako aj generálneho riaditeľa Marvelu, tak aj výkonného riaditeľa Sony, a to opakovane, v nádeji nájdenia kompromisu vyhovujúceho obom stranám.podanie si rúk.jpg
A to sa mu podarilo. Kompromis sa predsa len našiel, a tak sa Pavúčí muž vracia. Presnejšie povedané, dostane tretí film, ako ukončenie svojej trojdielnej série, pod štítkom Marvelu a v jeho vesmíre (MCU) a ešte na dôvažok sa objaví ako špeciálny hosť v niektorom inom filme. O ktorý sa bude jednať nebolo ešte oznámené. Ako sa hovorí, nie všetci hrdinovia nosia plášte a Tom je toho žiarivým príkladom. Fanúšikovia mu zo srdca ďakujú za zachránenie situácie a tešia sa na jeho nadchádzajúce herecké výkony.
Čo sa stane potom so vzťahmi medzi korporáciami, nikto nevie. Dátum záverečnej časti trilógie je naplánovaný na 16. júla 2021. To znamená, že toho roku uvidíme dokopy až 4 nové filmy rôznych superhrdinov – ku Spidermanovi sa pridá Shang-Chi, Doctor StrangeThor.