Návšteva lekára – nočná mora?

V dnešnej dobe internetu našťastie dokážeme čakanie u lekárov zoptimalizovať na oveľa kratšiu dobu, ako to bolo kedysi. Najprv ste si museli odsedieť rad v čakárni u všeobecného lekára. Ten Vám urobil základné vyšetrenia, čakali ste na výsledok a následne vás poslal k odborníkom. Tak ste si najskôr odstáli rad na objednanie návštevy, potom samotnú návštevu a ešte, minimálne do tretice, ďalšie čakanie na výsledky vyšetrení, s ktorými ste museli opäť ísť k svojmu lekárovi. Ten stanovil liečbu na základe odporúčania odborníka. A vždy, keď sa vám minuli lieky, znovu ste museli čakať v rade v čakárni, aby vám ich predpísali. Naozaj nočná mora. A celodenné výlety.

lékařka.jpg
Dnes je to už trochu jednoduchšie. Nie ešte ideálne, ale oveľa lepšie.
Existujú portály ( napríklad navstevalekara.sk ), kde sa môžete objednať presne na čas, takže obmedzíte čakanie v čakárni. Lekár vás zavolá do ambulancie v stanovenú dobu, tak nemusíte dlho čakať.
Výsledky vyšetrení prídu priamo k vášmu lekárovi, takže nemusíte pre ne chodiť.  Takisto sa viete objednať k odborníkovi. Treba však podotknúť, že väčšina návštev objednaných cez internet je za poplatok. Ten je ale prijateľný vzhľadom k tomu, koľko času zaberie čakanie a v neposlednom rade je tu i riziko, že v čakárni môžete od ostatných pacientov chytiť infekčné ochorenie.

vyšetření.jpg

Keď sa vám minú lieky, viete si cez portál objednať predpísanie a váš lekár pošle recept do elektronického systému. Dlho to trvalo, ale konečne to už funguje aj u nás. Tým pádom kvôli liekom nemusíte čakať vôbec. Príde vám email, že vaše lieky sú predpísané a vy jednoducho prídete do hociktorej lekárne a liečivá si vyzdvihnete. Och, to je veľká pomoc v tomto uponáhľanom svete…
Výhodou internetu je aj to, že sa môžete o svojej diagnóze dozvedieť viac, môžete sa zapojiť do rôznych diskusií, kde sa ľudia navzájom informujú o postupoch lekárov a o tom, čo najviac pomohlo im.
Internet nám môže pomôcť aj v tomto smere.  Avšak, lepšie je byť zdravý, že?