Neznášate umývanie riadov? Pomoc jednoduchá

Myslím, že len málo z nás, ľudí, je takých, ktorí majú radi umývanie riadov. Teraz nemáme na mysli umývanie riadov v reštauráciách a stravovacích zariadeniach, ale umývanie riadov v našich domácnostiach. Ešteže máme tie deti. Musia poslúchať, takže im jednoducho prikážeme, aby po jedle, obede či večeri okamžite umývali riady. Veľmi efektívne. Že je to trochu sebecké a nie spoločenské, to nás už asi nenapadne. Napriek tomu mnohí z nás to tak to praktizujeme. Keď však príde rad na nás, aby sme sa s tými riadmi babrali sami, v tom momente začneme uvažovať.

myčka

Môžeme si to nejako zjednodušiť?

Áno, existujú zariadenia, stále populárnejšie domácnostiach. Umývačky riadu. Napriek tomu ešte stále existuje mnoho ľudí, ktorí pri spomenutí umývačky riadu ohrnú nosom a vyhlásia, že oni nie sú takí snobi a pohodlní, že si nedokážu po sebe umyť riady. Nech sa páči, kľudne si riadi umývajte sami. Ale my chceme umývačku riadov…

dřez

Na čo si treba dať pozor?

Umývačka riadu však nie je všemocné zariadenia. Taktiež sa musíme o ňu starať a práci s riadmi sa nevyhneme.
V prvom rade umývačku riadu treba riadne naložiť. Táto časť práce je pomerne dôležitá, pretože len správne umiestnenie riadu v umývačke nám zaručí to, že sa riad dobre umyje. Umývačku nesmieme riadom preplniť, ani riady nemôžme poukladať len tak. Na to sú v umývačke rôzne priečinky a stojany, ktoré sú presne určené na daný typ riadu. Je dôležité to tak používať. Nie je to len pre zábavu, alebo pre zvýšenie ceny zariadenia. Má to svoj zmysel.
Pokiaľ máte príliš znečistené riady, alebo špina je už veľmi zaschnutá, umývačka si s tým málokedy dokáže poradiť. Vtedy je dobré dať buď režim takzvaného predumývania riadu, alebo je potrebné tento riad ručne opláchnuť, či aspoň namočiť.
Taktiež si dajte pozor, aby ste sa riadom nepopálili. Pretože umývačka riadu je zároveň aj sušička. Preto keď umývanie riadu skončí, otvárajte opatrne umývačku a nevyberajte hneď riady. Sú totiž veľmi horúce.