Prapodivné financovanie útulkov pre zvieratá

Na začiatok musím povedať, že milujem zvieratá, doma mám sedem mačiek a štyroch psov, ktorých som vzala priamo z ulice, takže viem, koľko stojí starať sa o zviera. Viem, koľko stojí kvalitná potrava, veterina, lieky a iné nevyhnutné veci. Zároveň musím povedať, že obdivujem každého, kto pomôže čo i len jednému zvieraťu v núdzi, takže logicky i zvieracie útulky. To, čo však môžem vidieť na sociálnych sieťach, sa mi vôbec nepáči.Červený otáznik na kope peňazí.jpg
 
Žrádlo pre kráľov
 
Zviera by malo jesť kvalitne. To znamená, že desať kilogramové balenie granúl za päť eur, nie je vhodné krmivo. Zvieraťu môže spôsobiť problémy a tak ďalej. Preto rozumiem, že aj v útulkoch chcú, aby zvieratá žrali kvalitne. Keď si však pozriete ceny granúl, ktoré môžete útulkom zakúpiť cez e-shop, prepáčte, ale tak kvalitné jedlo nejem ani ja. Stoosemdesiat gramová konzerva za štyri eurá, to je luxus maj pre človeka, ktorý má doma jedného malého psa. Na druhej strane neustále vidím príspevky o tom, ako majú prázdne misky a prosia ľudí, aby im kupovali žrádlo.
 
Viete ako sa to dá lacnejšie a aj zdravo? Stačí uvariť mäso alebo kŕmiť mäsom surovým, poprípade k tomu pridať aj ryžu. Zvieraťu doprajete kvalitnú stravu a navyše za ňu nezaplatíte šialené peniaze.
 
Dve percentá z daní
 
Keď si pozriete, koľko jednotlivé útulky dostávajú na dvoch percentách z daní, zistíte že to nie je naozaj málo. Ako som povedala na začiatku, viem, koľko stojí starostlivosť o zvieratá a je mi jasné, že pri počte sto a viac psov, sú náklady naozaj šialené. No  napriek tomu, sa mi to celé nejako nezdá. Finančné dary od ľudí, darované krmivo a dve percentá z daní plus adopčné poplatky. Súhrn týchto financií, by v reáli bohato stačilo na to, aby ste sa postarali o dvojnásobný počet zvierat. Stačilo by trošku uvažovať alebo sa nesnažiť zbohatnúť na nešťastí zvierat. Nikoho z ničoho neobviňujem, len nahlas uvažujem.Hnedé granuly pre psa v striebornej miske.jpg
 
Podporte ich tak, aby ste pomohli zvieratám
 
Týmito riadkami vás vôbec nechcem odradiť od toho, aby ste útulkom pomáhali. Ide hlavne o zvieratá a tie za hlúposť ľudí nemôžu. Ak chcete však pomôcť naozaj, teda tak, že pomôžete zvieratám, nejaké si adoptujte, kúpte krmivo a odneste ho priamo do útulku alebo keď najbližšie nájdete psa, či mačku, nechajte si ich. Takto urobíte najviac dobra.