Prečo a ako používať produkty z mäty?

Na ošetrenie pleti: Ak ste unavení z používania umelých produktov na liečbu akné, nahraďte ich listami mäty a ružovou vodou. Môžete jednoducho rozdrviť veľa lístkov mäty a pridať doň trochu ružovej vody. Túto zmes naneste na pokožku a nechajte pôsobiť asi 30 minút. To nielen ošetrí akné, ale tiež udrží vašu pokožku bez prebytočného mazu.
Pre suchú pokožku: Ak trpíte suchou pokožkou, môžu lístky mäty pomôcť. Všetko, čo musíte urobiť, je zomletie a vytlačenie šťavy z nich. Aplikujte túto šťavu na suchú pokožku a pozrite sa na výsledky.máta.jpg
Na pupienky: Mätové listy sa tiež používajú na liečbu pupienkov. Ženy, ktoré trpia takýmito kožnými problémami, by si mali vziať lyžicu paradajkovej šťavy a zmiešať ju so šťavou z mäty. Túto pastu naneste na pokožku na ošetrenie pupienkov. Rovnakú pastu môžete dokonca použiť na ošetrenie spálenej pokožky počas leta.
Takto si môžete doma vyrobiť jednoduchý toner. Stačí uvariť niekoľko lístkov mäty vo vode. Nakrájajte listy z vody a nechajte ich vychladnúť. Táto mätová voda bude teraz pôsobiť ako toner, ktorý môžete používať každý deň. Zosilní pleť a osvieži ju.
Vlasy: Na odstránenie lupín. Existuje mnoho spôsobov, ako ju liečiť. Jedným z nich je použitie lístkov mäty. Rozdrvte niekoľko lístkov mäty a pridajte do nich trochu citrónovej šťavy. Aplikujte to na pokožku hlavy asi pol hodiny. Urobte to dvakrát týždenne, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky.esenciální olej.jpg Ak chcete bojovať proti vypadávaniu vlasov, šťava z mäty, ak sa zmieša s panenským kokosovým olejom, sa môže použiť na liečbu vypadávania vlasov a stimuláciu rastu vlasov. Vezmite tri lyžice extra panenského oleja a zmiešajte doň päť kvapiek esenciálneho oleja mäty. Rozdeľte si vlasy na časti a tento olej naneste na pokožku hlavy. Jemne masírujte tak, aby vaša pokožka hlavy absorbovala olej. Nechajte to cez noc a ráno si umyte vlasy. Postupujte podľa tohto postupu dvakrát týždenne počas jedného mesiaca, aby ste dosiahli požadované výsledky.