Prečo by ste si nemohli dopriať masáž?

Na jednej strane sa ženy sťažujú, že by chceli, aby ich vnímali rovnocenne ako aj mužov, no na druhej strane sa tak potom k mužom vôbec nesprávajú. Keď to má byť spravodlivé, tak by si aj muž mohol dopriať raz mesačne manikúru, pedikúru, starostlivosť o jeho pokožku v nejakom salóne alebo masáž. A práve tu nastáva ten problém, že veľa žien tieto činnosti prisudzuje len ženám a diskriminuje chlapov. Podľa nich snáď muž nemá nárok na to, aby bol pekne upravený, slušne oblečený a dobre vymasírovaný. Samy si neuvedomujú aké predsudky v tomto vládnu a mali by sa zamyslieť nad tým celým hlavne vtedy, keď vyžadujú prijatie na miesto, kde predtým robil muž a oni sa teraz cítia nerovnocenne voči nemu.

wellness-285584_1920

Našťastie sú aj špeciálne masáže pre mužov. Tam, kde vás budú brať tak, že na to naozaj máte nárok a nikto sa vám smiať nebude za to, že ste si tam dovolili prísť. Aspoň takúto masáž si môžete dopriať bez akýchkoľvek predsudkov z okolia. Hoci by to malo byť bežné a normálne, stále sa nájde niekto, kto súdi správanie niekoho iného na základe pohlavia. Dosť zastarané, no bohužiaľ, je to krutá realita našich dní.

massage-5463832_1920

Chlap a žena by naozaj nemali byť diskriminovaný na základe svojho pohlavia. Muž vie lepšie niečo iné ako žena. A žena vie zasa iné činnosti lepšie ako muž. Práve tým sa dopĺňajú a pasujú k sebe ako dva dieliky puzzle. No, zároveň by si mali vedieť dopriať aj navzájom také činnosti, ktoré nie sú primárne určené pre ich pohlavie. Neviem, kto vôbec vymyslel takéto nejaké delenie činností podľa pohlavia, no múdry veľmi nebol. Každý by mal robiť to, čo chce a čo mu najviac ide a to nie preto, že by bol na to určený od prírody. Aj niektorí muži môžu mať radi kreslenie a ženy môžu byť zasa technické typy. Nikto nie sme rovnakí a rôznorodosť je bežná. V niektorých situáciách a v živote dokonca žiaduca.