Prekladové slovníky

Slovensko je malá krajina a ak sa vyberiete ktorýmkoľvek smerom prídete do krajiny, v ktorej hovoria inou rečou. Pokiaľ nemáte v pláne stráviť celý život tu a občas si na dovolenku či nákupy do zahraničia zájdete mali by ste ovládať aspoň základy jazyka, ktorým sa hovorí v danom štáte.
Najvhodnejšie slovníky
V dnešnej modernej dobe už nemusíte hľadať hrubé knižné vydania slovníkov. Pokiaľ máte prístup na internet môžete si akýkoľvek slovník stiahnuť do počítača, alebo mobilného telefónu. Pri výbere si ale dajte pozor na to, akú verziu si sťahujete.Výkladový slovník.jpg
Online slovníky
Ak zadáte do vyhľadávača pojem slovník, či prekladač zobrazí sa vám niekoľko ponúk. Ak siahnete po online prekladačoch nemusíte si ich sťahovať do svojho PC. Ušetríte si tak miesto v pamäti. To je síce ich veľkou výhodou, ale majú aj jednu podstatnú nevýhodu. Tou je potreba byť stále pripojený na internet. Bez toho vám prekladač fungovať nebude.
Offine slovníky
Tento druh prekladaču si môžete stiahnuť do svojho zariadenia (notebook, počítač, alebo mobil). To je jediný okamih, kedy bude potrebné byť na internetovej sieti. Slovník vám bude následne fungovať aj bez pripojenia. Ak si ho uložíte do mobilného telefónu budete ho mať vždy po ruke a dohovoríte sa aj v miestach, kde nie je žiaden signál.
Google translate
Najznámejším a aj najpoužívanejším prekladačom je Google prekladač. Je súčasťou webového prehliadača Google Chrome a jeho používanie je naozaj jednoduché. Môžete prekladať slovíčka, celé vety a aj rozsiahle texty z viac ako stovky jazykov.Internetový prehliadač Google.png
Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že funguje len keď ste pripojený k internetu nie je to tak. V súčasnosti už umožňuje táto aplikácia stiahnuť si jazyky, medzi ktorými chcete prekladať do mobilu. Takto stiahnutý slovník bude prekladať aj bez pripojenia na Wi-Fi sieť.
Pri sťahovaní si dajte pozor len na kompatibilitu prekladača s vašim zariadením. Ponuka je naozaj veľká – môžete si vybrať zo všeobecných slovníkov, ale aj odborných, ktoré vám pomôžu porozumieť aj odborným výrazom v cudzom jazyku.