Regulátor teploty

Jeho správne nastavenie vie ušetriť nemalé prostriedky a keďže často krát sme to my a naše ruky, ktoré jeho hodnoty menia, je to naozaj len o všímavosti a vlastnom nastavení pomyselného časovača v hlave. Akákoľvek domácnosť, ktorá platí za teplo podľa spotreby, vie, že regulácia význam má. Merače totiž po zúčtovacom období sú tie, ktoré rozhodnú, či príde preplatok, alebo nedoplatok.regulátor.jpg
SMART regulátory vykurovania na radiátoroch
Mať doma múdre regulátory je možným riešením, ako si dopriať niekoľko zaujímavých funkcií a časovanie kúrenia. Tieto múdre zariadenia totiž na radiátore dokážu  uvoľňovať toľko tepla a v vtedy, kedy si to sami želáte.
Jeho inštalácia nie je komplikovaná, ale zrejme nie každý domáci majster, alebo obyvateľ domácnosti si trúfne na jeho výmenu. Ktokoľvek skúsenejší to ale zvládne v priebehu minúty. Bez náradia, pretože žiadne nie je nutné. Aj starší predošlý regulátor má podobný závit. Teda za predpokladu, že používate nový typ radiátora a nie starší liatinový typ hrubých radiátorov, kde je regulátor riešený pomocou otočeného ventilu, dokonca niekde odnímateľného plastového čierneho kotúča.
Balenie programovateľného regulátora tepla Extol Light 43830
Vo vnútri v plastovom priehľadnom balení sa nachádza regulátor, dva druhy závitov (adaptérov, ktoré nemusí byť nutné použiť, záleží od okolností) so skrutkou pre utiahnutie. Balenie je dodávané spolu s dvoma alkalickými batériami AA. Po ich vložení chce zariadenie vybrať presný dátum a čas, podľa ktorých sa nastaví a bude fungovať. Preto si dajte pozor na to, aký čas nastavujete. Pomocou otočného tlačidla po zavretí krytu na batérie, vyberiete rok a postupne celý dátum a čas, vždy potvrdený tlačidlom BOOST.
Pomocou troch tlačidiel a otočného výberu funguje akýkoľvek výber možností a nastavení. Na to, aký je to malý displej, dokáže zobraziť naozaj veľa informácií. Základná výhoda zariadenia je jeho ovládateľnosť a obrazovka s digitálnymi číslicami a ukazovateľmi.termostat.jpg
Hodnotenie
Hlavnou prednosťou je práve automatizácia. Naprogramujete si svoju vlastnú predstavu o vykurovaní, hoci nejaká predprogramovaná predstava už je daná systémom. Celé zariadenie má mnoho výhod, dokáže zariadiť úsporu už len tým, že vypne kúrenie vtedy, keď nie je nutné. Kedy je a nie je nutné – táto voľba je na vás. Prídavné funkcie a vychytávky sú pridanou hodnotou. Naprogramovanie je vlastne jednorazové, to ostatné, čo bude nutné vedieť k ovládaniu sa človek musí naučiť. Pár funkcií a jednoduché ovládanie navyše.