Rozmarín na rast vlasov

 Vo voľnej prírode rastie v severnej Afrike, Európe, Turecku a na Cypre. Tento vždy zelený ker so silnou chuťou gáfru, citrónu a borovice môže byť pestovaný aj vo vnútorných kvetináče.

rozmarýn
 
·         Pravidelné používanie rozmarínu prispieva k postupnému zatemneniu sivých vlasov, takže ak máte blond vlasy, potom sa neodporúča používať oplachovanie vlasov rozmarínom. Ak máte šťastie a máte doma alebo dokonca rozmarín vo vašej záhrade, potom ho môžete použiť čerstvý a tým získať účinnú prirodzenú starostlivosť o vlasy.

feng shui
 
·         Na tónovanie sivých vlasov si musíte urobiť infúziu rozmarínu a pravidelne ho aplikovať na vlasy. Postupom času pomôže stmavnúť vlasy a obnoviť ich lesk.
·         Pre väčší lesk vlasov je rýchly a jednoduchý recept. Musíte vziať 50 gramov listov rozmarínu a prelejte ich s litrom vriacej vody. Po filtrovaní a ochladení pridajte 4 lyžice jablčného octu. Ukázalo sa, že je výborným prostriedkom, ktorý sa používa ako posledné opláchnutie vlasov po šampóne.
·         Ak chcete dosiahnuť optimálny výsledok, môžete jednoducho nechať listy rozmarínu v jablkovom octe  po dobu 2 týždňov a potom pridať 1/4 litra vody. Toto oplachovacie mlieko je úplne prírodné a preto bezpečné.
·         Ďalším spôsobom, ako použiť rozmarín, musíte vziať niekoľko rozmarínu, nalejte vodu a varte 15 minút. Použite túto vodu na opláchnutie vlasov po šampónovaní.
·         Môžete si tiež vyrobiť masážny olej do pokožky hlavy. 
·         Ak nemáte čerstvý rozmarín, môžete použiť rozmarínový esenciálny olej kvapkaním 2 kvapiek esenciálneho oleja do jednej čajovej lyžičky rastlinného oleja.
·         Môžete tiež jednoducho pridať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja rozmarínu do šampónu alebo kondicionéra.

bylinky

Maska na vlasy.
·         4 kvapky esenciálneho oleja z rozmarínu 
·         1/2 šálky (125 ml) medu
·         1/4 šálky (60 ml), olivového oleja (teplého)
Zložky sa zmiešajú a nanášajú po celej dĺžke vlasov. Zmes nechajte pôsobiť pol hodinu a potom teplou vodou zmyjete. Táto maska ​​stimuluje rast vlasov a čistí pokožku hlavy.