Slovenské filmové novinky

Slovenská filmová tvorba už dnes v ničom nezaostáva za tou svetovou a hlavne v poslednom období sa divák na plátnach kín ocitajú novinky, ktoré by ste si mali určite pozrieť. Prečítajte si informácie o niektorých tituloch.

listy

Ø Kto je ďalší ?
Film sa inšpiruje poviedkami Mira Drobného, ktorý je aj režisérom filmu Sídliskový sen. Príbeh rozvíja problematiku používania internetu a sním spojené nástrahy, ktoré môže používateľa doviesť až k smrti. Udalosti, ktoré sú vo filme opísané, sa aj reálne stali, teda ide o skutočný príbeh. Film mal premiéru v júni 2018.

Ø Dogg
Ide o snímku štyroch žánrov, teda to sú štyri príbehy v jednom filme. V podstate je to psychologická dráma spolu s thrillerom a mysterióznym hororom, ktorý navodzuje strach a niečo má aj z gangsterského prostredia. Do kín bol uvedený v novembri 2017.

Ø Moc
Dráma, vyjadrujúca nespokojnosť s názormi politikov, ale aj s nimi samotnými. Dej sa točí okolo vraždy, ktorú spácha vysoko postavený politik a na jej ututlanie a zahladenie stôp je schopný využiť všetok svoj vplyv. Príbeh odkrýva silnú politickú moc a v kinách ho uviedli na prelome rokov 2018 a 2019.

Ø Čertovské pero
Príbeh opisuje peklo, v ktorom majú všetci hriešnici svoju zložku a ich hriechy doňho zapisuje čarovné pero, ktoré je z kohúta, a toho vlastní samotný Lucifer. Čerti sa vyberú na povrch vždy, keď sú ich už zložky zaplnené a hriešnika sa snažia odviesť do pekla. Bonifác má na starosti zaobstarať vždy nové pero, ak staré prestane písať, ale keďže je popletený, v mestečku narobí chaos, a tak všetko to musia napraviť myši. Ide o priemernú snímku a do kín prišla v novembri minulého roka.

vzor

Ø Moja prvá a druhá samovražda
Už samotný názov filmu hovorí, že pôjde o tragikomédiu. Rozpráva o mladých ľuďoch, ktorí sa rozhodli spáchať samovraždu, ale nedarí sa im to. Na plátna kín sa film dostal v júni 2018.

Mnoho filmov čaká na svoje uvedenie v priebehu tohto roka, nechajme sa prekvapiť, aké žánre si režiséri vybrali a aké témy ich zaujímajú najviac.