Športové aktivity strácajú na popularite

Množstvo vecí sa za posledné roky, desaťročia zmenilo. Je to samozrejme prirodzené, že sa doba vyvíja a napreduje. Niektoré zmeny nie sú však veľkým prínosom a predstavujú možné riziká. Jedným z veľkých rizík tejto doby je práve obezita. V našej oblasti nie je ešte taká rozšírená, no určite sa rokmi počet obéznych ľudí zvyšuje. Hlavnou príčinou je to, že ľudia strácajú záujem o akékoľvek športové aktivity. Prakticky nemajú záujem o akýkoľvek pohyb, či už ide o bežnú chôdzu do práce alebo nejaký druh športu.

basketbal

Táto situácia je určite aj výsledkom doby v akej žijeme. Snažíme sa mať všetko po ruke a prakticky nerobiť nič. Väčšinu vecí vybavujeme elektronicky a preto množstvo času sedíme. Sedíme v práci, škole a ako prvé čo urobíme po príchode domov je že si sadneme za televíziu alebo počítač a vyložíme si nohy. Každú vec by sme si chceli čo najviac uľahčiť a už sa nám nechce ani zájsť peši do obchodu alebo robiť bežné domáce práce. Veď úprimne si povedzte, kedy naposledy ste išli niekam len tak na prechádzku?

Deti sa už nesnažia nájsť si nejaký šport, ktorý by ich bavil. Dokonca už ani vo voľnom čase nechodia von zahrať sa nejakú hru s kamarátmi. Niekedy bolo bežné hrať na ulici futbal a behať po celom okolí. Deti nikdy nesedeli len tak doma za televízorom alebo počítačom. Veľa vecí sa zmenilo a zmenil sa prístup k nášmu životu. Vôbec si neuvedomujeme, že keď nebudeme viesť svoje deti ku športu už od malička nikdy v nich nevybudujeme chuť k pohybu.

fotbal

Niekedy boli športové kluby bežnou záležitosťou no dnes už je veľmi ťažké ich vytvárať a financovať, keďže počet prihlásených stále klesá. Najmä športy, ktoré sú menej populárne majú veľké problémy. Stále rozvíja futbal, hokej, volejbal a basketbal. Tieto športy sú veľmi obľúbené. Nech už si vyberiete akýkoľvek druh športu je to úplne jedno, dôležité je aby vás to napĺňalo a hýbali by ste sa.