Výhody športovej aktivity

Z každej strany počúvame o tom, že by sme sa mali hýbať a vybrať si nejaký šport, ktorému sa budeme venovať. Nie je to len tak, určite nie. Športová aktivita má samozrejme svoj zmysel. Práve preto, že o tom tak často počúvame by sme sa o tom mali dozvedieť čo najviac. Jednoducho, by sme si mali zistiť všetky výhody, ktoré nám šport prináša do nášho života.

atletika

Prvou výhodou je zdravie. Naše telo prirodzene potrebuje aby sme sa hýbali. Ak máme sedavé zamestnanie alebo sedíme dlhé hodiny v škole naše telo trpí. Práve preto by sme sa počas dňa mali viackrát aspoň na chvíľu prejsť. Najlepšie na čerstvom vzduchu, aby si naše telo trochu oddýchlo a nadýchalo sa čerstvého vzduchu.

Ak sa venujeme nejakému športu, tak pri ňom sa nám vyplavujú endorfíny, čo sú hormóny šťastia. To je dôležité, pre naše psychické zdravie. Neviem, či to viete ale psychické zdravie je pre človeka omnoho dôležitejšie ako to fyzické. Ak máme problémy ako sú úzkosť, či depresia ovplyvňuje to celý náš život. Preto aj pacientom s týmito problémami odporúčajú aspoň dva až tri krát do týždňa vykonávať určitú športovú aktivitu.

Hoci sa to tak nezdá, naše telo si pri športe oddýchne. Určite to poznáte aj vy, keď sa celý deň nehýbete a nič nerobíte. Na konci dňa ste však veľmi unavený. Je to preto, že pre telo človeka je pohyb prirodzený tak ako dýchanie. Je samozrejmé, že potrebuje aj oddych, no nie priveľa. V dnešnej dobe je zvykom neustále sedieť. Väčšinu vecí robíme za počítačom a vytratila sa manuálna práca.

sportovní boty

V minulosti ľudia trávili množstvo času na záhrade alebo v prírode. Museli si sami vypestovať potravu a tak boli odkázaní na neustálu prácu. To je však to čo nás drží pri živote. Nech už vás baví čokoľvek, robte to a venujte sa tomu. Je jedno, či je to individuálny alebo kolektívny šport. Či je to beh, korčule, futbal, hokej alebo volejbal je to úplne jedno. Dôležité je aby vás to bavilo a napĺňalo.