Vykúpte sa do krásy!

Všetci milujeme kúpele. Väčšinou sa ich už nevieme dočkať, keď sa schyľuje ku koncu dňa. Iní si ich doprajeme iba vo výnimočných prípadoch, ak napríklad vaňu doma nemáme, tak na dovolenke, alebo proste považujeme kúpeľ iba za raritu a nepotrebujeme sa kúpať každý jeden deň. Tak či tak, takmer všetci si ho spájame primárne s oddychom a najvyššou formou možnej relaxácie, vypnutia hlavy a prečistenia našej vnútornej a vonkajšej stránky.
Kúpele uvoľňujú, o tom niet pochýb, sú však vhodné aj na iné účely ako len odpočinkové. Sú aj veľmi výhodné zdravotne. Trávenie času vo vode má priaznivý vplyv na naše dýchanie, kosti, kĺby, svaly ale aj imunitu. Aby sme si kúpeľ spríjemnili ešte viac, môžeme skúsiť niekoľko účinných spôsobov, ktoré nám zaručia ešte väčší pôžitok z jeho prežitia!

koupel

  • Pridajte s ido kúpeľa soľ, alebo penu. Rovno aj oboje naraz! Soľ môže byť aromatizované, alebo aj nie rovnako aj pena, výber voľte najmä podľa vlastného uváženia, ale aj podľa toho, či máte v pláne si do kúpeľa pridávať aj nejaké ďalšie, iné oleje či bylinky, aby vône spolu ladili a nespôsobovali vám práve opačný efekt, ako je žiadaný.
  • Čerstvé bylinky – nič nedokáže rozvoňať kúpeľ viac, ako čerstvé bylinky, ktoré ste si práve natrhal iv záhrade. Práve z tohoto dôvody ide skôr o vzácnosť, pretože kúpeľ s čerstvými bylinkami si môžeme dopriať skôr iba v lete alebo na jar, avšak, ak máte doma sušené bylinky, využiť môžete aj tieto! Ak je napríklad leto a vy máte v záhradke kvety, napríklad ruže, ich lupene zvyknú neustále opadávať. Čo takto tieto lupene hneď nevyhodiť ale pridať si ich do kúpeľa?

mytí

  • Esenciálne oleje – majú relaxačné, uvoľňujúce, harmonizujúce vplyvy napríklad levanduľa či ruža. Výborne pôsobia aj na naše fyzické zdravie, niektoré napríklad uvoľňujú svaly a takto im doprajú odpočinok, iné majú výborný vplyv napríklad a na naše dýchanie – mäta, eukalyptus.