Xiaomi Redmi 5a a Redmi 6a

Značka Xiaomi už niekoľko rokov dobýja trh v Ázii, no definitívne šialenstvo spustila vďaka modelom ako Redmi 5a, ktoré za naozaj nízku cenu ponúkajú funkcie a kvalitu strednej cenovej triedy. Ako jeden z najúspešnejších predajcov v Číne a Indii si vyslúžila prirovnanie čínsky Apple. O jej popularite svedčí aj fakt, že na Slovensku sa čoraz častejšie objavuje v rukách mladých, ktorí hľadajú kvalitu za nízku cenu.

mobil

O tom, že táto značka má inú obchodnú stratégiu niet pochýb a potvrdzuje to aj tým, že vydala podobný typ ako Redmi 5a a to 6a. V čom sú rozdiely a naozaj sú nejaké?

  1. Xiaomi Redmi 6a je približne v rovnakej cenovej kategórii ako jeho predchodca, no jeho cena je aj tak vyššia. Namiesto päť palcového displeja očakávajte o niečo väčší, no stále to nie je šesť palcov. Mnohý netajili prekvapenie, keď zistili, že Redmi 6a je až príliš podobný ak nie rovnaký, ako model, ktorý sa viackrát objavil medzi najpredávanejšími smartphónmi. Očakávať môžete rovnakú operačnú ale aj úložnú pamäť, výdrž batérie a kvalitu fotografií vyjadrenú v pixloch. Mnohý sa však zhodujú na tom, že kvalita nie je taká ako pri predchádzajúcom modeli a mierne pokrivkáva.
  2. Veľa nadšencov bolo sklamaných, keď zistili, že nepribudol ani senzor na otlačky prstov, ktorý by posunul tento model o niečo vyššie. Čo však dáva plus tomuto modelu je o triedu vyšší Android a to Android Oreo. Ani nie po roku od vydania 5a sa namiesto procesoru Snapdragon objavil Mediatek. Mnohý však priznávajú, že ich model nespolupracuje tak ľahko a hladko, práve vďaka tomuto.

telefon
Ak by ste čakali nejaké na pohľad výraznejšie rozdiely, okrem trocha väčšieho displeja 6a nemá čo ponúknuť. Čo teda odporučiť? Vzhľadom na nižšiu cenu a relatívne lepší výkon pri zaťažení, voľte o triedu skorí smathrtphón Xiaomi Redmi 5a. Aj napriek tomu že nie je najnovší v kategórii dostupných smartphónov, je ich neodmysliteľným lídrom.