Zdravie

Na svete je veľmi málo ľudí, ktorí nemajú žiadne vážnejšie zdravotné ťažkosti počas svojho života. Samozrejme každý z nás z času na čas ochorie, ale nie sú to trvalé choroby, ktoré sa nedajú vyliečiť. Avšak vekom pribúdajú okrem bežných krátkodobých chorôb aj vážnejšie choroby, ktoré si vyžadujú dlhodobú liečbu. Preto dnes väčšina starších ľudí je nútená užívať počas dňa množstvo liekov. Počet týchto liekov, počet a vážnosť ich chorôb úzko súvisí so životným štýlom, ktorý viedli počas svojho života a taktiež od toho, ako pristupovali k svojmu zdraviu. Existuje množstvo chorôb, ktoré sú dedičné a ich výskyt nemôžeme ovplyvniť, ale na druhej strane je tu veľa chorôb, ktoré vznikajú nesprávnym životným štýlom. Ich výskyt sa dá obmedziť :

meditace

· Pohybom
Pohyb je veľmi dôležitý, nielen pre deti v rozvoji ale pre všetky vekové kategórie, pretože zabraňuje obezite, ktorá je významným faktorom pri vzniku najmä srdcových chorôb, ale aj mnohých ďalších. Taktiež ma pohyb pozitívny vplyv na fungovanie správneho metabolizmu a pohyb dokáže odbúravať stres, ktorý zohráva tiež dôležitú úlohu pri vzniku rôznych chorôb.

· Zdravou stravou
Zdravá strava neznamená vzdať sa všetkých sladkostí a všetkého čo máme radi. Naše telo najlepšie vie, čo potrebuje. Potrebujeme prijímať cukry, tuky a bielkoviny. Nemali by sme považovať za zdravú stravu, to že sa budeme vyhýbať niektorej z týchto zložiek, pretože nášmu telu to bude chýbať a bude to dávať patrične najavo. Naša strava by mala byť vyvážená a mali by sme prijímať veľa ovocia, zeleniny a bielkovín, pretože obsahujú množstvo vitamínov.

běh

· Dostatočným spánkom
Pod pojmom dostatočný spánok si každý z nás predstaví niečo iné, ale všeobecne by to malo byť u dospelého človeka okolo tých 6-8 hodín. Myslím si, že táto hranica je individuálna, pretože množstvo spánku závisí aj od toho aký sme mali deň. Pokiaľ sme mali deň, ktorý bol vyčerpávajúci a náročný, mali by sme si dopriať viac spánku, aby naše telo bolo pripravené na ďalšie plnohodnotné fungovanie.